Forum Culinar: Seriale (Ce seriale urmariti?) - Forum Culinar

Salt la continut

  • 60 Pagini +
  • « Prima
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Seriale (Ce seriale urmariti?)

#1161 Useril este offline   Dexter 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,023
  • Inregistrat: 08-June 11

Postat 30 December 2020 - 01:44 AM

Imagine postataImagine postataImagine postatape Showtime care se poate comanda direct au cica se poate adauga la Prime videos (Amazon)
bomba cea mai mare e ca Dexter se va intoarce cu episoade noi (sezonul 9) in 2021! Daca nu intrebai tu, nu as fi stiut Imagine postata

#1162 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,189
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 30 December 2020 - 03:38 PM

am citit si eu aseara cind il cautam
showtime zice asta
Il video che stai tentando di guardare non può essere visualizzato dal tuo paese o posizione corrente
tre' sa caut alte mijloace :occasion14:

#1163 Useril este offline   black_cat 

  • crossing your path
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1,360
  • Inregistrat: 27-November 09

Postat 19 January 2021 - 11:58 AM

Vezi postareaDexter, la 30 December 2020 - 01:44 AM, a spus:

Imagine postataImagine postataImagine postatape Showtime care se poate comanda direct au cica se poate adauga la Prime videos (Amazon)
bomba cea mai mare e ca Dexter se va intoarce cu episoade noi (sezonul 9) in 2021! Daca nu intrebai tu, nu as fi stiut Imagine postata

Si eu am citit vestea asta. Abia astept.
Am vazut The Undoing cu Nicole Kidman si Hugh Grant. Fara sa se ridice la nivelul lui Big little lies de exemplu, in vremurile astea cand stam mult in casa merge vazut totusi.
brain loading....please wait....

#1164 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,743
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 19 January 2021 - 12:35 PM

Noi tocmai am terminat de vizionat Better call Saul si așteptăm să apară sezonul 6. Am ajuns aici după ce am văzut Braking bad. Am căutat rapid dar nu am găsit nimic scris pe aici. Totuși nu cred că nu l-a văzut nimeni până acum.

Aceasta postare a fost editata de boni: 19 January 2021 - 12:35 PM


#1165 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,792
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 19 January 2021 - 01:04 PM

Vezi postareablack_cat, la 19 January 2021 - 11:58 AM, a spus:

Vezi postareaDexter, la 30 December 2020 - 01:44 AM, a spus:

Imagine postataImagine postataImagine postatape Showtime care se poate comanda direct au cica se poate adauga la Prime videos (Amazon)
bomba cea mai mare e ca Dexter se va intoarce cu episoade noi (sezonul 9) in 2021! Daca nu intrebai tu, nu as fi stiut Imagine postata

Si eu am citit vestea asta. Abia astept.
Am vazut The Undoing cu Nicole Kidman si Hugh Grant. Fara sa se ridice la nivelul lui Big little lies de exemplu, in vremurile astea cand stam mult in casa merge vazut totusi.


De doua ori am inceput sa vad serialul, dar fara succes! Poate a treia oara e cu noroc. Am terminat de vazut Frontiere cu Jason Momoa in rol principal dar unde e si producator. Un serial despre lupta puterii, afacerilor cu blanuri,, disputari de teritorii ntre englezi si indieni chestii din astea.

#1166 Useril este offline   Fragola 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 137
  • Inregistrat: 06-October 11

Postat 23 January 2021 - 11:01 AM

Am vazut pe Netflix „Lupin“, un serial frantuzesc cu Omar Sy in rolul principal. Este o versiune moderna, mi-a placut foarte mult si sper sa arate in curind si episoadele urmatoare.

#1167 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,792
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 24 January 2021 - 06:36 PM

Am vazut un serial coreean, care mi-a dat asa un vibe bun! Star-up se numeste! Si da, este vorba in principiu de deschiderea unui Starp-up de niste tineri ambitiosi si visatori, cu greutatile si frumusetile aferente acestui risc.



#1168 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 28 January 2021 - 03:04 PM

Pentru cei fan crimi: The Fall, cu tipa care a jucat pe Dana Scully in Dosarele X. Atentie, ca e destul de dur serialul, dar eu l-am fumat rapid... Si Broadchurch - la fel, dur, insa extraordinar de bine facut.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#1169 Useril este offline   boni 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Green
  • Postari: 3,743
  • Inregistrat: 25-November 09
  • LocationSibiu

Postat 29 January 2021 - 10:14 AM

Noi am inceput Derapaje, un serial frantuzesc cu fostul fotbalist Eric Cantona. Joaca (foarte bine) rolul unui barbat trecut de 50 de ani, care se zbate sa scape de somaj. Am ajuns la episodul 4 si devine tot mai interesant.

#1170 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 29 January 2021 - 11:20 AM

Vezi postareaFragola, la 23 January 2021 - 11:01 AM, a spus:

Am vazut pe Netflix „Lupin“, un serial frantuzesc cu Omar Sy in rolul principal. Este o versiune moderna, mi-a placut foarte mult si sper sa arate in curind si episoadele urmatoare.


Da, da, foarte fain! Recomand si eu! Omar Sy e deosebit <3

Vezi postareamino, la 19 January 2021 - 01:04 PM, a spus:

Vezi postareablack_cat, la 19 January 2021 - 11:58 AM, a spus:

Vezi postareaDexter, la 30 December 2020 - 01:44 AM, a spus:

Imagine postataImagine postataImagine postatape Showtime care se poate comanda direct au cica se poate adauga la Prime videos (Amazon)
bomba cea mai mare e ca Dexter se va intoarce cu episoade noi (sezonul 9) in 2021! Daca nu intrebai tu, nu as fi stiut Imagine postata

Si eu am citit vestea asta. Abia astept.
Am vazut The Undoing cu Nicole Kidman si Hugh Grant. Fara sa se ridice la nivelul lui Big little lies de exemplu, in vremurile astea cand stam mult in casa merge vazut totusi.


De doua ori am inceput sa vad serialul, dar fara succes! Poate a treia oara e cu noroc. Am terminat de vazut Frontiere cu Jason Momoa in rol principal dar unde e si producator. Un serial despre lupta puterii, afacerilor cu blanuri,, disputari de teritorii ntre englezi si indieni chestii din astea.

Mi-a placut si mie serialul! Bine facut, bine jucat, realistic - vis-à-vis de lupta acerba si fara nici un fel de reguli de atunci...ca si acum, de altfel.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#1171 Useril este offline   Carmella 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,239
  • Inregistrat: 30-November 09

Postat 29 January 2021 - 11:36 AM

Pretend it's a city, o serie mișto de tot pe Netflix, chiar dacă e mai mult interviu decît film. Am rîs copios pe tot parcursul seriei pe care am văzut-o în 2 seri și mi-a părut rău cînd s-a terminat.
Protogonista interviurilor este Fran Lebowitz, un superpersonaj, cu un umor deosebit, o personalitate foarte puternică.
Evident că am văzut ca tot omul și Gambitul damei, care mi-a plăcut și ăsta, e foarte urmăribil. Deși probabil generația noastră se întreabă ce e cu noul stil al filmelor, poate ați observat și voi că-s puțin mai ”aerisite”. Am avut o discuție cu cineva, spunea că un regizor afirma că special le fac așa pentru publicul tînăr, care în timpul filmelor își mai verifică telefoanele. Ăsta mi s-a părut un bun exemplu :)

#1172 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,792
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 04 February 2021 - 01:14 PM

Am început să văd serialul Bridgerton si mi-a placut primul episod. Cand ajung la final spun si daca merita vazut!

#1173 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 04 February 2021 - 07:34 PM

Pot sa spun si eu? Merita vazut daca sunteti in cautarea a ceva relaxant, fara prea multa concentrare etc. Costume foarte frumoase, actori tineri si frumosi, romanticos. Perfect pentru un weekend , pop-corn si un vin bun.

Mino, te astept sa imi spui daca esti de aceeasi parere sau ti se pare prea usurel.
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#1174 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,792
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 04 February 2021 - 09:04 PM

La ce saptamana horror am avut nici nu vreau altceva decât să mă relaxeze.

#1175 Useril este offline   Dexter 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3,023
  • Inregistrat: 08-June 11

Postat 05 February 2021 - 12:46 AM

Expanse sezonul 5, Snowpiercer sezonul 2 pentru iubitorii de SF si un serial care pe mine m-a distrat foarte tare, Bling Empire - e reality show cu miliardari din LA, de origine asiatica si ce fac ei toata ziua. Anna (jumate rusoaica jumate japoneza) mostenitoarea unei averi de miliarde e cireasa de pe tort, citat "nu ai cum sa-mi faci competitie daca nu te-ai nascut cu ce m-am nascut eu".

Bridgerton, Shonda Rimes e super tare cu nobilimea britanica si regina de culoare

#1176 Useril este offline   adi_edi 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,540
  • Inregistrat: 28-November 09
  • LocationToronto

Postat 05 February 2021 - 02:12 PM

Vezi postareaDexter, la 05 February 2021 - 12:46 AM, a spus:

Expanse sezonul 5, Snowpiercer sezonul 2 pentru iubitorii de SF si un serial care pe mine m-a distrat foarte tare, Bling Empire - e reality show cu miliardari din LA, de origine asiatica si ce fac ei toata ziua. Anna (jumate rusoaica jumate japoneza) mostenitoarea unei averi de miliarde e cireasa de pe tort, citat "nu ai cum sa-mi faci competitie daca nu te-ai nascut cu ce m-am nascut eu".

Bridgerton, Shonda Rimes e super tare cu nobilimea britanica si regina de culoare


Am vazut si eu cateva secvente din Bling, nu ma prea atrage genul reality show dar m-am distrat si eu de ce am vazut. Nu mai stiu precis, Anna era cea care dadea cu barosul in pereti, cica sa-si renoveze singura camera respectiva, imbracata/machiata de party (sau aia o fi fost tinuta de zi cu zi) si pe toace?

#1177 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 05 February 2021 - 02:50 PM

Vezi postareaDexter, la 05 February 2021 - 12:46 AM, a spus:

Expanse sezonul 5, Snowpiercer sezonul 2 pentru iubitorii de SF si un serial care pe mine m-a distrat foarte tare, Bling Empire - e reality show cu miliardari din LA, de origine asiatica si ce fac ei toata ziua. Anna (jumate rusoaica jumate japoneza) mostenitoarea unei averi de miliarde e cireasa de pe tort, citat "nu ai cum sa-mi faci competitie daca nu te-ai nascut cu ce m-am nascut eu".

Bridgerton, Shonda Rimes e super tare cu nobilimea britanica si regina de culoare


True dat!
Deci de asta nu mai vorbesti, nu mai bocataresti, ca mniata esti cu serialele, aha!Mersi ca mi-ai dat sugestie la ce sa casc gura cand scot tona de bulendre din uscator si tre sa le impaturesc, categorisesc, arienjez Imagine postata


Vezi postareamino, la 04 February 2021 - 09:04 PM, a spus:

La ce saptamana horror am avut nici nu vreau altceva decât să mă relaxeze.


Sus picioarele si enjoy!
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#1178 Useril este offline   Lapona Enigel 

  • Night's Watch
  • PipPipPipPip
  • Grup: Nordic
  • Postari: 9,601
  • Inregistrat: 23-November 09
  • LocationDavy Jones' Locker

Postat 07 February 2021 - 04:29 PM

Vezi postareaadi_edi, la 05 February 2021 - 02:12 PM, a spus:

Vezi postareaDexter, la 05 February 2021 - 12:46 AM, a spus:

Expanse sezonul 5, Snowpiercer sezonul 2 pentru iubitorii de SF si un serial care pe mine m-a distrat foarte tare, Bling Empire - e reality show cu miliardari din LA, de origine asiatica si ce fac ei toata ziua. Anna (jumate rusoaica jumate japoneza) mostenitoarea unei averi de miliarde e cireasa de pe tort, citat "nu ai cum sa-mi faci competitie daca nu te-ai nascut cu ce m-am nascut eu".

Bridgerton, Shonda Rimes e super tare cu nobilimea britanica si regina de culoare


Am vazut si eu cateva secvente din Bling, nu ma prea atrage genul reality show dar m-am distrat si eu de ce am vazut. Nu mai stiu precis, Anna era cea care dadea cu barosul in pereti, cica sa-si renoveze singura camera respectiva, imbracata/machiata de party (sau aia o fi fost tinuta de zi cu zi) si pe toace?


Anna Shay...sau Fay ? Ugly as c*(sic!) uck , dude! Imagine postata
Heave ho, buccaneers ;)

Imagine postata

#1179 Useril este offline   mino 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2,792
  • Inregistrat: 04-December 09
  • LocationAcasa

Postat 21 February 2021 - 07:22 AM

Behind her eyes...bun!

#1180 Useril este offline   Adriana 

  • Bucătăreasă cu sucitor
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,189
  • Inregistrat: 21-November 09
  • LocationTo, Piemonte, IT

Postat 21 February 2021 - 01:35 PM

Vezi postareamino, la 21 February 2021 - 07:22 AM, a spus:


da' e un pic horror de am cosmar apoi? :P

Arata acest topic


  • 60 Pagini +
  • « Prima
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi