Forum Culinar: Seriale (Ce seriale urmariti?) - Forum Culinar

Salt la continut

  • 60 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Seriale (Ce seriale urmariti?)

#81 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 28 January 2010 - 04:10 PM

Namaste ! :floare:
Mai sunt 5 zile si 5 ore!

Imagine atasata: 59_fb658a1ce09a7d447f6d269f6b353272.jpg

Imagine atasata: 59_9236972769402098641b5fdce98df66a.jpg

Credeam ca arata mai bine nevasta-sa! :floare:

#82 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 04 February 2010 - 09:53 AM

A-ti vazut Lost? =)) Eu doar primul, ca n-am avut timp pentru al doilea.Imi facusem o mie de scenarii in minte , dar nu m-au dezamagit.N-am nimerit nici unul.

#83 Useril este offline   9Ramy9 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 671
  • Inregistrat: 26-November 09
  • LocationItalia

Postat 04 February 2010 - 10:40 AM

Vezi postareaEataly, la 04 February 2010 - 09:53 AM, a spus:

A-ti vazut Lost? =)) Eu doar primul, ca n-am avut timp pentru al doilea.Imi facusem o mie de scenarii in minte , dar nu m-au dezamagit.N-am nimerit nici unul.

Abia astept sa vad si eu Lost si mai ales pe Sawyer.Sper sa nu moara.

#84 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 04 February 2010 - 01:34 PM

Vezi postareaEataly, la 04 February 2010 - 09:53 AM, a spus:

A-ti vazut Lost? :D Eu doar primul, ca n-am avut timp pentru al doilea.Imi facusem o mie de scenarii in minte , dar nu m-au dezamagit.N-am nimerit nici unul.



Eu, eu!!! Am vazut aseara primu' episod, ca la mine netu' mere ca ochiu' mortului si pana se descarca ceva.... imbatranesc langa laptop! :D Parca-i cam trasa de coada actiunea... plus ca devine enervant, cateodata, miscatu' ala-n timp - ba-n avion, ba pe insula. :D Dar asteptam sa vedem cum va continua treaba. :D

#85 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 04 February 2010 - 11:58 PM

Gata, bifat si episodu' 2 din Lost. Next, please! :occasion15:
Acu' mai bag o tura de Dexter. Inc-un pic si termin si ultima serie..... :tongue3:
In rest, House, 24, Two and a Half Men... as usually. :D

#86 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 08 February 2010 - 03:42 PM

Recapitulam..io :(

24 - îmi lipseste ceva...incomparabil cu seriile precedente.Sper sa înceapa actiunea!Pîna la momentul de fata,sezonul 8 este jenant!Dar totusi am sperante în episodul 7 :(
Lost - înca este bun,si nu ma deranjeaza hopurile dintre zone :( (pe barbatu-meu,însa)
Grey's - desi am vazut toate sezoanele,si-s la actual,seria a 5-a mi s-a parut cea mai buna.Sezonul 6 a început promitator,însa de vreo 2-3 episoade începe sa se întinda ca guma la chiloti...iar.Începe sa aminteasca de sezoanle începatoare.Nu mai au chef?...
The Mentalist-înca nu m-a plictisit niciodata :(
Criminal Minds - fara discutie,îmi place!
Fringe - place.
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#87 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 23 February 2010 - 11:53 PM

Irina,fetele cu 24..ce ziceti?Voua nu vi se pare ca seria 8,e cam lalaita?
În primul rînd ,ma 'nerveaza sefu CTU,parca-i o gloaba...D'aghia sa tîra :) Nu e deloc ca precedentii.
Nu am vazut înca ultimul episod,dar daca Dana Walsh nu-i împusca pe aia,îi împusc eu!Nici Dana asta înca nu-mi place..ca poarta parul ala pe-o parte :pupic:
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#88 Useril este offline   irina 

  • Bucatar
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 81
  • Inregistrat: 24-November 09
  • LocationOrleans, Franta

Postat 24 February 2010 - 08:23 AM

Maya, eu sunt la episodul 8. Sunt in urma pentru ca ma uit cu Olivier (cand are chef). E primul an in care l-am convins sa se uite, nu cred ca e cel mai reusit!
Primele 6 nu mi-au placut, cum spui tu, prea o intind. As fi vrut mai multa actiune!

In rest, as vrea sa ma uit la Mentalist. Cred ca de saptamana viitoare.
Cum spuneam, eu ma uit la seriale cand merg pe banda. O jumatata de ora merg, restul ma odihnesc :pupic: !
Acum ma uit la Vampire Diaries. Nu stiu daca pot sa il recomand. E dragut, cu vampiri....

#89 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 24 February 2010 - 01:58 PM

Vezi postareaMaya, la 08 February 2010 - 03:42 PM, a spus:

Recapitulam..io :D
24 - îmi lipseste ceva...incomparabil cu seriile precedente.Sper sa înceapa actiunea!Pîna la momentul de fata,sezonul 8 este jenant!Dar totusi am sperante în episodul 7 :D
Lost - înca este bun,si nu ma deranjeaza hopurile dintre zone :D (pe barbatu-meu,însa)
Grey's - desi am vazut toate sezoanele,si-s la actual,seria a 5-a mi s-a parut cea mai buna.Sezonul 6 a început promitator,însa de vreo 2-3 episoade începe sa se întinda ca guma la chiloti...iar.Începe sa aminteasca de sezoanle începatoare.Nu mai au chef?...
The Mentalist-înca nu m-a plictisit niciodata :pupic:
Criminal Minds - fara discutie,îmi place!
Fringe - place.



Asa-i! 24 e cam apatic, momentan. Si unele personaje ma 'nerveaza numa' cand le vad! :) Asa, pur si simplu!
Lostu-ul e cam prea tras de toate alea, cand incep sa sara in timp si iar se-ntorc si apoi se duc de nu mai stii nici in ce an traiesti tu.... ma apuca durerile de scafarlie! :D

#90 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 24 February 2010 - 02:36 PM

Dexter l-am terminat (de multisor). Bun serialul, iar ultimul episod e interesant! :) Lasa loc de continuari, dar poate fi socotit si final definitiv. Om vedea ce va mai fi.
Am trecut la Heroes, deja suntem la jumatea celei de-a 3-a serii. Rezistam eroic pe baricade, desi cateodata ne vine sa mai renuntam. :pupic: Or fi vrut producatorii sa faca un serial interesant, complex, da' parca au intins prea mult corzile. Dupa cum se-nmultesc personajele, toata lumea are fel si fel de puteri si e capabil sa salveze lumea! :D

#91 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 24 February 2010 - 02:39 PM

Jupanului i s-a pus pata pe CSI, da' mai are de asteptat pana ajung eu acasa, ca acolo am teava de net, nu ca aici! :pupic:
Dupa Heroes, o sa ne uitam la Supernatural or Fringe, depinde ce DVD-uri sunt mai la suprafata! :)

#92 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 24 February 2010 - 07:39 PM

Foxyy,Heroes e un serial,care nu trebuie înteles...trebuie doar "fanteziat" :toothy9;
Eu ador coloana sonora..stiu ca e ciudat,dar treaba asta face ca serialul sa devina interesnt pentru mine.EU ma uit la multe filme,la care îmi place tonul,sau muzica,culorile...etc :floare:

La fel si Lost,nu trebuie sa-ti strofoci creierasii,desi partea cu viata pe parte acealalta nu mi se pare inducatoare în eroare deloc.Sezonul precedent însa,mi s-a parut mai derutant.


Supernatural,iar nu e un serial inteligent :pupic: ..e cu demoni,si chestii de astea,dar au baietii dialog dragut :pupic:

Fringe e ok,mie mi-a placut.CSI...depinde care...la început merg toate si LA,si NY..Miami,parca e cel mai prost...oricum dupa o perioada,nu mai m-am uitat.

Ce îmi place si acum înca pe tema asta,e Criminal Minds!
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#93 Useril este offline   Eataly 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 8,680
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationTorino

Postat 24 February 2010 - 07:56 PM

Fetelor m-ati facut curioasa cu Dexter, m-a batut la cap si prietena mea (guru-ul meu in materie de cinema).Mi-am descarcat primele 4 episoade revin cu impresii.

Pe Iris(canal tv) au inceput sa :toothy9; dea Prison Break, sunt la episodul 6 parca.In fiecare miercuri sunt pe Iris.

Din Lost nu ma deranjeaza nimic.M-am afectionat de personaje, m-as uita si daca Swayer s-ar cupla cu Sayd si Kate ar deveni calugarita. :whip2:

Imi plac toti , imi place ideea , sper ca n-a murit Juliet, imi place Locke "posedat", imi plac replicile lui Miles, il ador.Imi place noul personaj , japonezul care refuza sa vorbeasca engleza.Ador cuplul Sun si Jin.Imi place rebelul Charlie....hai ca a-ti inteles ideea.

Dupa voi ce "a functionat"?Experimentul, explozia sau Juliet era insarcinata?

A inceput Flash Forward? eu am ramas la 10 sau 11 parca!

#94 Useril este offline   alimocanu 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Blue
  • Postari: 412
  • Inregistrat: 05-December 09
  • LocationPiatra Neamt/ Gorizia(it)

Postat 27 February 2010 - 11:46 AM

Ce urmaresc eu... Criminal Minds.. imi lipseste un sezon si e gata. The mentalist.. am vazut sezonul 1 la tv... asa ca l-am downloadat pe al doilea. Grey's Anatomy, am vazut tot pana in prezent.. insa vorba Mayei.. se lungesc ca o oarecare guma... Dexter.... Poate ar fi trebuit sa fac un top.. sa pun Criminal Minds si Dexter pe primele locuri. Sunt de departe preferatele mele.
Mesaje de dincolo, il vad la tv... am mai vazut... imi place... In rest, nu stiu ce sa mai caut.. ce mi-ar placea, ca raman in curand fara material.
Imagine postata

#95 Useril este offline   Cassia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 268
  • Inregistrat: 05-December 09
  • Locationla nord de 49

Postat 28 February 2010 - 02:26 AM

Dupa ce se termina Olimpida, se reiau serialele, asa ca astept cu nerabdare:
- NCIS
- Human Target (este simpatic- action style)
- White Collar
- Criminal Minds
- Vampire Diaries (guilty pleasure :notworthy: )
- Fringe
- The Mentalist (nu ma mai prinde ca si inainte)
- House
- Good Wife (imi place Julianna Margulies)

Imi placea si Flash Forward dar nu stiu de ce nu a mai aparut nimic.
Prieteni sunt acele persoane, care te iubesc cu toate ca te cunosc bine.

#96 Useril este offline   Amina 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 301
  • Inregistrat: 03-December 09
  • LocationRm. Valcea

Postat 27 March 2010 - 04:40 PM

deci da, acum am terminat cele 17 ep din The Good Wife. imi place si astept cuminte continuarea :)

#97 Useril este offline   Cassia 

  • Bucatar sef
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 268
  • Inregistrat: 05-December 09
  • Locationla nord de 49

Postat 27 March 2010 - 11:34 PM

Vezi postareaAminariy, la 27 March 2010 - 04:40 PM, a spus:

deci da, acum am terminat cele 17 ep din The Good Wife. imi place si astept cuminte continuarea :)


Deocamdata pot spune ca imi place din ce in ce mai mult si ma bucur ca nu sint singura.
Prieteni sunt acele persoane, care te iubesc cu toate ca te cunosc bine.

#98 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 28 March 2010 - 12:17 AM

Vezi postareaCassia, la 27 March 2010 - 11:34 PM, a spus:

Vezi postareaAminariy, la 27 March 2010 - 04:40 PM, a spus:

deci da, acum am terminat cele 17 ep din The Good Wife. imi place si astept cuminte continuarea :)


Deocamdata pot spune ca imi place din ce in ce mai mult si ma bucur ca nu sint singura.

Si mie îmi place,dar a pauzat am uitat de serialul asta.La ce episod a facut pauza?Ca sa stiu de unde sa reiau.Merci.
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

#99 Useril este offline   Foxyy 

  • Moderator
  • Grup: Moderators
  • Postari: 14,143
  • Inregistrat: 24-November 09
  • Location: H P

Postat 16 April 2010 - 03:48 PM

Am inceput acum 3 zile sa ne uitam la Harper's Island. Interesant filmul, chiar ne place! O insula, 7 crime mai vechi, 5 mai noi, multi suspecti si mult suspans!

http://www.youtube.c...h?v=aNoQM8jH75o

Il mai urmareste careva? Ori, l-a vazut cineva?

#100 Useril este offline   Maya 

  • Site Admin
  • Grup: Administrators
  • Postari: 10,234
  • Inregistrat: 22-November 09
  • LocationGermany

Postat 16 April 2010 - 04:31 PM

Vezi postareaFoxyy, la 16 April 2010 - 03:48 PM, a spus:

Am inceput acum 3 zile sa ne uitam la Harper's Island. Interesant filmul, chiar ne place! O insula, 7 crime mai vechi, 5 mai noi, multi suspecti si mult suspans!

http://www.youtube.c...h?v=aNoQM8jH75o

Il mai urmareste careva? Ori, l-a vazut cineva?

L-am vazut demult,chiar cînd a aparut.În ciuda tuturor criticilor proaste,mie totusi mi-a placut serialul asta...chiar daca am ghicit din prima cine e X :wub: ...totusi dupa vreo 2 episoade am mai avut oleaca dubii în abilitatile mele de detectiv,dar pe parcurs,în episodul cînd moare ..... nu spun cine (ca nu stiu pîna unde ai vazut,si nu vreau sa-ti stric placerea),am fost sigura,si am ramas convinsa pîna la sfîrsit! :D

Ce zici de 24?Ai mai urmarit?De vreo 3 episoade încoace,a devenit mai interesant...
Lost,momentan e cam printre cele mai bune.Se tine bine,e intersant,face curios,tine suspansul...
-Maya's World-

-D'ale pisicilor-

"I have always imagined that Paradise will be a kind of library.”
― Jorge Luis Borges

Arata acest topic


  • 60 Pagini +
  • « Prima
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Ultima »
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi